Menu:

Plky > Blog > Hrajeme na tři

Hrajeme na tři

26. března 2010, napsal Vláďa Novotný

Hrajete občas volejbal, či třeba nohejbal? Určitě jste už hlášku hrajeme na tři párkrát slyšeli.
Příjde vám tato někdy až výhružka smysluplná?


Štítky blogu: k zamyšlení

Bavím se teď o rekreačním pojetí. Na profesionální úrovni věřím, že to tak nebude, i když…
Pravdou je, že hra, kde by si dva lidé pinkali jen tak přes síť bez jakékoliv nahrávky, by k moc velké kvalitě nepřispěla. Dobrá nahrávka umožní vyřešit složitou herní situaci a připravit kvalitní útok. Hra na tři však občas tyto výhody naprosto eliminuje.

Situace: Hráč má po první nahrávce ideální pozici pro smeč, moment překvapení je na jeho straně, nicméně pravidlo na tři dokonale zná, otočí se do hřiště, vrátí nahrávku a pak bohužel následuje chyba.

Článek, ač to tak nevypadá, není o sportovní taktice. Chci jen poukázat na to, že lidé si během svého vývoje vytvořili řadu pravidel, jež většinou eliminují chyby, v určitých případech však vedou k chybě katastrofální.

Zkusme si hrábnout do života, kolik děláme často úplně automatizovaných postupů a vlastně ani nedokážeme pochopit, že výsledek může být podobný neprovedenému smeči.


Odběr novinek emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek emailem.
Přibližně jednou měsíčně vám příjde upozornění na nový článek či jinou zajímavou aktualitu.

Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa nebude nikdy nikomu poskytnuta. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každého emailu.

Portrét autora blogu Vladimíra Novotného

Vláďa Novotný

V tomto blogu píšu o tom, co mi přeletí přes nos, podstatných i nepodstatných tématech. Profesní blog, zaměřený výhradně na webdesign, mám na strankách svého profilu www.Ladzo.cz.

RSS

Poslední články:

Kategorie:© 2010 - 2024 Plky.cz, všechna práva vyhrazena — Odběr novinek